Made with love YFMD

 

גאולים 44, חולון

050-7270865

Elblu70@gmail.com

  • Google+ Clean
  • Pinterest Clean
  • facebook
Please reload

כתבות אחרונות

מדוע כדאי לעבוד עם אדריכל פנים/מעצב?

19.02.2015

1/7
Please reload

כתבות נבחרות

איך עושים מהפך מבלי לשבור קירות?

לאחרונה סיימתי לעצב חלל של דירה שכורה. מאחר ובדירה שכורה לא ניתן לשבור קירות ואף לא לבצע כל שינוי בתשתיות הקיימות, היה עלי למצוא פתרונות יצירתיים אשר יתאימו לבעלי הדירה פעמיים: הן בדירתם הנוכחית הזמנית והן בדירתם העתידית שאת מידותיה איננו יודעים. זהו אתגר ללא ספק!

 

 

איך עושים מהפך מבלי לשבור קירות?

 

לאחרונה סיימתי לעצב חלל של דירה שכורה.

מאחר ובדירה שכורה לא ניתן לשבור קירות ואף לא לבצע כל שינוי בתשתיות הקיימות, היה עלי למצוא פתרונות יצירתיים אשר יתאימו לבעלי הדירה פעמיים: הן בדירתם הנוכחית הזמנית והן בדירתם העתידית שאת מידותיה איננו יודעים. זהו אתגר ללא ספק!

 

אילו פתרונות מצאתי?

כשעושים סטיילינג לדירה שכורה, הדבר הנכון והכי חשוב שצריך לחשוב עליו הן מידות הרהיטים אותם נבחר. זאת משום שגם אם אנו מעוניינים להשקיע בריהוט איכותי ניתן יהיה להשתמש בו הלאה בדירה הבאה, מבלי להיאלץ להחליפו שוב. כך לא נצטרך להתפשר על רכישת ריהוט לא איכותי רק בגלל הדירה השכורה.

למעשה כדאי לבחור בריהוט אשר מידותיו הקלאסיות יאפשרו לו לעמוד ללא כל מגבלת מקום בכל גודל. ספה באורך של 240-260 ס"מ תשתלב בקלות בכל סלון.

 

לדוגמא, סלון פינתי לא מומלץ כאן, מאחר ואיננו יודעים אם בדירה הבאה תתאים לנו יותר פינה ימנית או שמאלית.
בדירה שעיצבתי מבנה הסלון צר וארוך ולכן צורת ההעמדה של שטח פינת הישיבה הייתה ספה בעלת ארבעה מושבים באורך של 240 ס"מ ומשני צידיה כורסאות. במידה והסלון העתידי יהיה רחב יותר ניתן יהיה למקם את שתי הכורסאות אחת ליד השנייה ולהוסיף מולן אלמנט נוסף בהמשך. אורך הספה מקנה לה מראה מעוצב ומעודכן אך היא עדיין אינה ארוכה דיה על מנת להגביל אותנו בדירה הבאה.
 להמשך הכתבה שפורסמה בבניין ודיור....
 

 

 

כדאי להשקיע ובמה לא?

 

ריצוף - באופן כללי ריצוף בדירה שכורה הינו נתון קיים ואיתו נאלץ לחיות. אולם, זה לא סוף פסוק. לאלו מכם שמאד אוהבים את מראה הפרקט בבית והתקציב מאפשר, החלום אינו לגמרי תלוש מציאות. בעלות של כ-40 ש"ח למטר בממוצע, בנוסף לעלות של הרכבה שנעה סביב ה-30 ש"ח למטר תוכלו לרכוש פרקט למינציה (סינטטי) ולשנות לגמרי את מראה החלל. מאחר ופרקט למינציה מניחים על הרצפה על גבי ספוג בטכניקה פשוטה של זכר ונקבה, ניתן (למרות החלק החתוך שהולך לאיבוד בצדדים) לאסוף אותו ולהרכיבו מחדש במקום אחר. לאלו מכם שבעלי ידיים טובות יוכלו בעזרת הנחיה של איש מקצוע אולי אף להרכיב בעצמם את הפרקט ולחסוך את עלות ההרכבה. זיכרו לרכוש כמה חבילות ספייר לבית הבא.

 

ריהוט מתוכנן בהזמנה - רהיט או אביזר מעוצב אשר אמור להיות מתוכנן בהזמנה עפ"י מידה או להיות מותאם למקום ספציפי מומלץ שההשקעה הכספית בו תהיה קטנה ככל שניתן, מאחר ואיננו בטוחים כי ניתן יהיה לנצלו גם בדירה הבאה.

 

צביעה של קירות יכולה לעשות שינוי נעים ומשמעותי בדירה בקלות. בעלות מינימלית תקבלו מראה רענן, חדש ונקי ומלא באווירה.

 

טפט - למרות שלא תוכלו לקחת איתכם את הטפט לדירה החדשה, קיר לא מאד גדול מחופה בטפט לא יקר שעלותו נמדדת בכמה מאות שקלים בלבד, עשויה להוסיף טאצ' מעוצב לחלל.

 

וילון - תפירת וילונות לפי מידה אינה עניין זול. כדי לא לוותר עליו מומלץ לבחור וילון שיראה תמיד טוב בכל חלל, אך שעלותו צנועה. וילון מבד כותנה טבעית לבנה וחצי שקופה, אותו ניתן למצוא אפילו ברשתות כמו איקאה או ביתילי יעשה את העבודה. כדאי להימנע מוילונות צבעוניים או עם דוגמאות מקושקשות.

 

גופי תאורה - מומלץ לבחור גופי תאורה אשר מותאמים לסגנון הבית. כדאי להמנע מבחירת גופי תאורה אשר מתאימים לסגנון מסויים בלבד או במידות חריגות.

 

שטיח -  מומלץ לבחור שטיח  במידות סטנדרטיות של 2X3 מטר, אשר יוכל להתאים כמעט לכל חלל עתידי.

איבזור וחפצי נוי - כאן אפשר להתפרע!

ראשית, לא תאמינו איזה אוצרות תוכלו למצוא אצלכם בבית אם תערכו מיון בחפצים קיימים שנמצאים ברשותכם, אשר בשינוי מיקום יקבלו לפתע מראה חדש ומפתיע.

 

לגבי רכישה של חפצים חדשים כגון כלים, מראות, פסלים, תמונות וכד' – מאחר וניתן יהיה להעביר אותם בקלות לדירה הבאה שלכם אינכם מוגבלים ברכישתם. בנוגע לבחירה של איזה אביזר כדאי לרכוש, כדאי לקבל השראה מחנויות העיצוב הרבות בנוגע למה מתאים למה, וכן לגבי אופן מיקום החפצים וסידורם בחלל וספציפית לגבי אופן הנחתם על רהיטים שונים. למשל, האם תתאים על השידה שמוצאת חן בעינינו ואזה ארוכה בגוון טורקיז? האם היא תשתלב היטב ליד פסל נמוך? איזה פריט נוי ישתלב בצורה הטובה ביותר בכניסה? וכן הלאה.

 

לסיכום, גם דירה שכורה ניתן לייפות בעלויות מינימאליות. אין צורך לסבול בדירה משעממת ונטולת חן. באמצעות מספר טכניקות וצעדים פשוטים תוכלו בקלות להינות ממראה נעים ואסתטי בחלל בו אתם מתגוררים כעת, גם אם הוא זמני.

 

אשמח להנחות אתכם בייעוץ הום-סטיילינג ומציאת האוירה הנכונה מבלי לשבור אף לא קיר אחד...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

עקבו אחירנו 
חפש לפי תגיות