Made with love YFMD

 

גאולים 44, חולון

050-7270865

Elblu70@gmail.com

  • Google+ Clean
  • Pinterest Clean
  • facebook
Please reload

כתבות אחרונות

מדוע כדאי לעבוד עם אדריכל פנים/מעצב?

19.02.2015

1/7
Please reload

כתבות נבחרות

עיצוב פנים לבית עסק - מדוע זה הכרחי?

לקוח אשר פונה למעצב כדי שיתכנן ויעצב את בית העסק שלו, מבין את החשיבות הרבה והיחס הישיר בין העיצוב ובין העצמת העסק.

מהם צרכי העסק?

העלאת הכנסה: הצורך הבסיסי והראשוני של כל עסק הינו העלאת ההכנסות שלו, ודי ברור כי עסק שאינו מכניס אין לו אפשרות קיום. לשם כך, על העסק לפתח ולדאוג ליצירת תדמית חזקה אשר תגרום לבידול עסקי ולמינוף.

פרודוקטיביות: על המשרד לדאוג ליצור סביבת עבודה נעימה ושימושית המסייעת בעליית התפוקה מהעובד, אשר ללא ספק יהיה פרודוקטיבי יותר ובעל מוטיבציה בסביבת עבודה אופטימאלית, המשרה עליו אוירה נעימה, נוחה ויעילה.

 

כיצד תורם העיצוב בהשגת הצרכים?

 

- העיצוב מסייע מאד לעסק ביצירת אותה תדמית נכספת, ביצירת הרושם הראשוני ובהשארת חותם פסיכולוגי חיובי בתת המודע של הלקוח הפוטנציאלי.

- עיצוב נכון מהווה בסיס להתנהלות ארגונית נכונה ויעילה ואף מייצר אפשרויות תכנון אשר נותנות פתרונות חכמים לבעיות פונקציונאליות שקיימות.

- בעזרת תכנון נכון נדע מראש כיצד הכי נכון לחלק את החלל, היכן ליצור מעברים ואזורי שירות, היכן למקם את הריהוט, את עמדת המחשב, את שקעי החשמל ואת גופי התאורה. נוכל להחליט באילו צבעים יצבעו הקירות והרהיטים על מנת לקבל את האווירה הרצויה, אשר משתנה בין צורך לצורך, בין משרד אחד לשני. האווירה היא שם המשחק.

 

שלבי העבודה:

 

לפני תחילת העבודה עוברים עם הלקוח על "פרוגראמה" אשר מיועדת להבנת הדרישות והצרכים הספציפיים של העסק, יחד מסכמים מהי הגדרת העסק ואופי העבודה וההתנהלות, מהו מספר העובדים, מהן הפונקציות הנחוצות (הפרדת חלל ציבורי ופרטי למשל), מהו הקו העיצובי, (למשל שמרני ומכובד או צנוע וקליל) ומהו התקציב לכל העבודה. מידע זה מהווה תשתית לתכנון האדריכלי של בית העסק.

 

לדוגמא, במשרד היזמות שתכננתי, דרישה מפורשת של הלקוח הייתה שלא לראות כבלים גלויים.

מיקום שולחן במרכז החלל ומתחתיו שטיח דרש היערכות מוקדמת מורכבת מאד, בכל הנוגע לשלבי העבודה ולתשתיות: ראשית היה צורך לתכנן  נקודת חשמל ברצפה ולמקמה בדיוק מושלם מתחת לרגל השולחן העבודה. גם בתהליך התכנון של השולחן עצמו נדרשה התייחסות ספציפית למעבר כבלים ברגל השולחן ועד למשטח העבודה. לאחר מכן היה צורך בקביעת מיקום מדויק של השטיח אשר נמצא תחת אותו שולחן עבודה. לשם כך היה צורך בבחירת שטיח מבעוד מועד, הבאתו לשטח וסימון מדויק של הנקודה בה יעברו הכבלים בתוך השטיח. לאחר מכן נשלח השטיח לתפירה מיוחדת של החור, הוא הובא לשטח בשנית, דרכו הושחלו הכבלים אל מתחת לרגל השולחן ועד להגיעם למשטח העליון.

 

נקודות מחשבה עיצוביות במשרד היזמות

 

יצירת אווירת יוקרה היה הדבר הראשון שעמד לנגד עיני, בתחילת תהליך עיצוב משרד היזמות. לא יוקרה מוחצנת אלא מאופקת, כזו שאופפת אותך מרגע הכניסה אך לא ברור לך עדיין למה. הסוד לכך טמון בפרטים. כי פרטים יוצרים מכלול והמכלול יוצר אוירה.

קהל הלקוחות של המשרד הוא קהל מבוסס, המורגל לעיצוב יוקרתי ומטרתי הייתה כי המשרד יקבל תדמית רצינית המשויכת לעולם העסקים. דמיינתי מה עובר בראשם של הלקוחות טרם סגירת העסקה ומהי התחושה שעולה בהם מרגע הכניסה ועד לסגירת העסקה המיוחלת.

כל פריט שתוכנן או נבחר, נעשה בקפידה רבה. החל מדלת הכניסה וחיפוי סרגלי עץ האלון בכניסה שתוכננו על ידי ובוצעו ע"י נגר פרטי, המייצרים סביבה אוהדת, חמה ומקבלת, תכנון הריהוט, בחירת הטקסטיל וגופי התאורה, וכלה בבחירת שטיחים אוריינטליים ווילונות מבדים עשירים, התורמים ליצירת עושר עיצובי. בפינת החדר תכננתי שולחנון ריבועי מצופה בעור שחור בהטבעת קרוקודיל ורגלי נירוסטה להנחת בקבוקי שתייה חריפה וכוסות קריסטל ומעל מנורת "Globo" לאווירה רכה.

 

 

 

 

לסיכום,

עיצוב פנים נכון של משרדכם יכול למעשה להיות ההבדל בין הצלחה וכשלון העסק. תדמיתכם היא הדבר החשוב ביותר לעסק שלכם ואם תהיה לכם תדמית טובה וחיובית זה יכול להועיל פלאים לבית העסק ולרווחיותו.

חשוב לזכור כי מתכנן טוב ידע להתאים אישית את העסק לצרכים וישרת את מטרותיו ושאיפותיו.

 

 

 

תכנון משרד יזמות במגדלי "רוגובין תדהר", אזור הבורסה בר"ג.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

עקבו אחירנו 
חפש לפי תגיות