Made with love YFMD

 

גאולים 44, חולון

050-7270865

Elblu70@gmail.com

  • Google+ Clean
  • Pinterest Clean
  • facebook
Please reload

כתבות אחרונות

מדוע כדאי לעבוד עם אדריכל פנים/מעצב?

19.02.2015

1/7
Please reload

כתבות נבחרות

רכישת דירה חדשה מקבלן – סודות שהקבלן שלכם לא ירצה שתדעו...

למה כדאי לשים לב במשא ומתן מול הקבלן – טיפים

 

בשעה טובה קיבלתם החלטה לרכוש דירה מקבלן. בין אם מדובר בדירת חלומותיכם, דירה זמנית או דירה להשקעה וודאי תרצו לקבל תמורה הולמת על הרכישה. עבודה עם מעצב פנים תוכל לסייע בעדכם לחסוך לכם הרבה מאד כסף, זמן ואף עוגמת נפש.

 

 

להלן מספר טיפים יעילים:

 

ראשית, ערכו בדיקה של גודל הדירה. יותר ויותר דירות חדשות שנבנות מתוכננות עם חדרים קטנים.

אל תלכו שולל אחרי הדמיות יפות עם עדשה פנוראמית, או אחרי תכנית מכֶר שנראית מושקעת ומרווחת מאד.

למעשה, אם תיקחו סרגל קנה-מידה ותמדדו את גודל הרהיטים שבתכנית, תגלו להפתעתכם כי הרהיטים קטנים מאד ביחס לחלל... תוכלו לבקש מהקבלן את המידות המדויקות של החדרים ואף לראות דירה לדוגמא, במידה ויש.
 

שנית, סביר להניח כי תרצו לערוך שינויים בדירה, אשר יתאימו לצרכיכם וטעמכם. לצורך כך, תצטרכו ליצור קשר עם מחלקת "שינויי דיירים" אשר אמונה על השינויים התכנוניים בפרויקט ועל התמחור של שינויים אלו.

עלות השינויים נעה בטווח מחירים רחב מאוד. דייר ממוצע יכול לבצע שינוי בעלות סמלית של 5,000 שקל ואילו במקרי קיצון, ללא סיכום הולם מראש, אשר מגן על הדייר מחוסר אונים מול המחירים המופקעים שעלול הקבלן לדרוש, להגיע גם לשינוי שיעלה לו חצי מיליון שקל.

 

 

סוד: כל עסקה הנרקמת בין הרוכש ובין החברה הקבלנית - היא עסקה אישית! אין עסקה אחת דומה לשנייה באופן מוחלט. עימדו על המקח על מנת להרוויח את התנאים הטובים ביותר עבורכם.

 

 

חשוב מאד לסכם עם הקבלן מהם התנאים שלכם למימוש העסקה, כולל סעיף שינויי דיירים, בשלב המשא ומתן ולא אחרי!

כל בקשה אשר לא תצוין בכתב בחוזה או בנספח לחוזה לא תכובד,  ותגלו לדאבונכם, כי תעלה לכם כסף רב בהמשך. דאגו כי הבקשה תכלול תמחור מפורט או שהיא תינתן ללא עלות במסגרת התנאים לעסקה שסגרתם, מועדי ביצוע והאם יתכן איחור מסירה בשל השינויים. כמו כן, וודאו שהשינויים ייעשו באמצעות הקבלן ובאחריותו ולא ישירות על ידי קבלני המשנה, וכל חוסר התאמה בין התכנית לשטח יהיה גם הוא באחריותו. בקשו העתק חתום ע"י הקבלן להסכם זה.

 

במידה והחברה היזמית טרם בחרה קבלן מבצע והחוזה נחתם ישירות בינה ובין הרוכש, מקבל הרוכש מפרט אשר כולל את כל הסעיפים להם הוא זכאי במסגרת העסקה, ללא עלות. מומלץ מאד לבקש , טרם חתימת החוזה, שבמידה והרוכש יבקש לבצע שינויים, הם יתומחרו לפי "מחירון הדקל", אשר מקובל על משרד השיכון והבינוי ואיגוד הקבלנים והצרכנים והוא קובע מחיר מפורט לכל פריט שינוי, בתעריף מחירון. סעיף זה מומלץ להכניס לכל חוזה. לקריאה בנושא מחירון הדקל לחצו על הלינק: http://www.dekel.co.il/mehiron-dayarim

 

לגזור ולשמור

מחובתכם להבין היכן נמצאים המוקשים שתדעו עליהם רק בדיעבד, לאחר סגירת החוזה...

כדי לסייע לכם לעסקה מוצלחת הנה לפניכם כמה דוגמאות למיקוח בבואכם למשא ומתן:

 

·         פתיחת תיק שינויי דיירים- ישנם קבלנים שמחייבים בעלות פתיחת תיק שינויים עבור כל עבודה- בנייה, חשמל, אינסטלציה וכו'. האם גם במקרה שלכם?

·         קירות- האם תדרשו לשלם על הסרת או הוספת קירות?

·         נקודות חשמל -  מומלץ לדעת מראש סדר גודל של כמות נקודות החשמל להן תזדקקו. יש לקחת בחשבון נקודות מאור נוספות, שקועי תקרה (בבטון או בגבס עתידי), נקודות רשת, טלוויזיה, אזעקה, בית חכם וכו'.  מומלץ לסכם מחיר עבור נקודה או קופסת שקעים.

      קחו בחשבון כי הקבלן "סופר נקודות" בדרך שונה משלכם. הגיעו איתו להסכמה מה הכוונה  

      בהגדרת "נקודת חשמל".

·         אינסטלציה - האם תדרשו לשלם על העתקת נקודת ביוב או הארכה שלה? ומה לגבי אינטרפוצים ונקודות מים נוספות?

·         אסלה תלויה – לרוב אינה נכללת בסטנדרט קבלן. רוב הרוכשים אינם יודעים כי גם אם בכוונתם להוסיף תשלום על שדרוג האסלה, הקבלן יחייב אותם במחיר גבוה מאד על ההתקנה ולכן, לא לשכוח לסכם מראש לא רק אסלה(+מנגנון) אלא גם התקנה אשר כלולה במחיר.

·         ספקים- האם אתם מחויבים לספק מסוים? האם תוכלו לרכוש מוצרים בכל מקום אשר תחפצו בו? האם יש תנאים מגבילים? איזה זיכוי תקבלו?

·         האם תדרשו לשלם עלות התקנה עבור אביזרים שאתם תספקו? אם כן ציינו מהי העלות בכתב.

·         ריצוף- האם תדרשו לשלם אם ברצונכם לרצף ברצפת פרקט? בריצוף מבריק? בריצוף שגודלו גדול יותר מעל הסטנדרט?

·         חיפוי - האם תידרשו לשלם עבור פסיפס? מה העלות?

 

לסיכום, אלו היו רק חלק ממבחר נושאים קריטיים, אשר אם תדעו אותם מבעוד מועד תוכלו לחסוך לעצמכם עשרות אלפי שקלים. רוב הדיירים נתקלים בחוסר אונים מוחלט לנוכח אילוצי הקבלן ותכתיביו ונאלצים בלית ברירה לשלוף את פנקס השיקים ולשלם, רק כי לא ידעו על מה להתמקח.

במקרים מסוימים, תאבונו של הקבלן אינו יודע שובע והוא דורש סכומים שערורייתיים על כל שינוי קטן. במקרים כאלו אני ממליצה לרוכשים שלא לערוך שום שינוי בדירה, לתת לקבלן לבנות את הדירה עפ"י הסטנדרט ועם קבלת המפתח לעשות את כל השינויים האפשריים עם קבלן שיפוצים פרטי. זה יעלה פחות.

שינויי דיירים הינו תהליך מורכב מאד. מעצב פנים מתמחה בתחום יוכל להפיק עבורכם את מלוא התמורה וישמור על זכויותיכם. כמו כן, מעצב פנים מקצועי ידע לחסוך לכם אלפי שקלים בתכנון חכם אשר ינצל את המפרט הטכני של הדירה במלואו.

 

 

תרצו לדעת עוד? מתלבטים אם לקנות דירה?

השתמשו בשירותיו של מעצב פנים שיוכל לעזור לכם להבין אם הנכס עשוי להתאים לצרכים שלכם ואף לעזור לכם לעמוד על נקודות המקח החשובות במשא ומתן מול הקבלן.

 

 כבר קניתם דירה? התייעצו עם מעצב פנים שיבין את הצרכים שלכם ויתאים את השינויים שאתם תבקשו מהקבלן.
אשמח לסייע ולייעץ לכם כיצד להפוך את העסקה לכדאית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

עקבו אחירנו 
חפש לפי תגיות